High Bay vs Low Bay Lighting

Terdapat banyak perkataan dan fungsi yang digunakan dalam industri pencahayaan untuk menerangkan pelbagai jenis lekapan. Apabila membezakan lampu lorong tinggi berbanding lampu lorong rendah, anda boleh mempunyai beberapa pertanyaan jika anda baru mengenali pencahayaan atau hanya mahu membetulkan.
Bagaimanakah lampu teluk tinggi berfungsi?
Lampu yang dimaksudkan untuk kegunaan di siling 20 hingga 40 kaki di atas tanah biasanya dirujuk sebagai lampu teluk tinggi. Biasanya, ruang perindustrian dan komersial tertentu mempunyai siling teluk yang tinggi.
Bagaimanakah pencahayaan teluk rendah berfungsi?
Lampu teluk rendah biasanya digambarkan sebagai lampu yang direka untuk dipasang di siling yang kurang daripada 20 kaki di atas tanah. Gaya siling paling tipikal yang terdapat di kediaman, majoriti pertubuhan runcit dan bangunan awam ialah siling teluk rendah.
Apa yang membuatkan kedua-duanya berbeza antara satu sama lain?
Isu ketinggian siling sentiasa menentukan sama ada untuk menggunakan teluk tinggi atau rendah. Ini kerana keperluan setiap lokasi mungkin memerlukan reka bentuk yang berbeza untuk kedua-dua jenis lekapan lampu ini. Kepekatan penyebaran cahaya, sebagai contoh, adalah salah satu variasi utama. Untuk memastikan cahaya diedarkan ke bawah dan keluar mengikut fesyen yang diperlukan untuk keterlihatan dalam ruang dari jarak yang lebih tinggi, majoriti lampu high bay akan menggunakan pemantul. Selain mempunyai output kecerahan yang lebih tinggi daripada lekapan lampu ruang rendah, pencahayaan ruang tinggi mempunyai jangkauan yang lebih panjang. Untuk mencapai semua kawasan penting dan menghalang bayang-bayang, lampu yang dipasang setakat ini mungkin mempunyai masa yang lebih sukar untuk mengekalkan kecerahan yang anda inginkan. Akibatnya, ia perlu mengimbangi ini dengan keluaran lumen yang lebih tinggi.
Mengapa membuat keputusan yang betul adalah penting?
Kesan negatif daripada memilih lekapan yang salah untuk ruang mereka membimbangkan ramai orang. Hasilnya tidak akan menjadi malapetaka semata-mata, tetapi sudah pasti ia akan memberi kesan kepada kawasan itu secara keseluruhan. Sebagai contoh, memasang lampu ruang rendah di siling ruang tinggi akan menghalang penglihatan yang mencukupi, dan memasang lampu ruang tinggi di siling ruang rendah akan menguasai kawasan itu, membanjirinya dengan cahaya dan akhirnya memerlukan lebih banyak wang. Oleh itu, adalah penting untuk mengambil kira ketinggian siling anda apabila memilih pilihan pencahayaan yang sesuai untuk bilik anda.
Lampu High Bay Led Sementara 150W
Ciri-ciri Produk :
● Soket terbina dalam, boleh disambungkan satu persatu.
● Sesuai untuk lokasi yang kering dan lembap.
● Cangkuk mudah alih, mudah dibawa dan dipasang dengan cepat.
Spesifikasi:
| Watt Dinilai | 150W |
| Voltan Masukan | 100-277VAC/50-60Hz |
| Fluks Bercahaya | 19500lm |
| Penggantian semula | 400 Watt MH/HPS |
| Sijil | CE ROHS;ETL DLC belum selesai |
| Pemandu | Bekalan kuasa dalaman |
| Sudut Rasuk | 360 darjah |
| Sumber / Kiraan Cahaya | LED SMD2835 |
| Indeks Paparan Warna (CRI) | Ra > 80 |
| Suhu Operasi | -40 darjah ~ 45 darjah |
| Tapak lampu | Pasang cangkuk |
| Kecekapan Bercahaya LED | >150lm/b |
| Suhu warna | 5000K Putih Sejuk / 5700K CW |
| Kehidupan Pemancar LED | 50,000 jam pada 25 darjah |
| Dimensi | ¢150*375mm |
| IP | 65 |
| Waranti | 3/5 Tahun |

