Apakah Lampu Sorot dan Downlight?
Lekapan lampu tersembunyi yang dikenali sebagai lampu bawah sangat disukai-untuk kebolehsuaian dan rupa yang bersahaja. Mana-mana bilik mungkin mendapat manfaat daripada lampu bawah untuk pencahayaan keseluruhan, tetapi ia juga membantu apabila anda memerlukan cahaya langsung untuk menyerlahkan kawasan tertentu, permukaan kerja seperti di dapur. Disebabkan sifatnya yang minimalis, lekapan ini amat disukai-di ruang kontemporari; tersembunyi di siling, mereka tidak kelihatan sehingga anda sengaja mencarinya. Lampu pijar dan lampu bawah halogen yang lebih lama telah mula memberi laluan kepada lebih mesra alam dan-cekap tenagaLampu bawah LEDdalam beberapa tahun kebelakangan ini.
Bar lampu sorot membolehkan anda memfokuskan beberapa pancaran cahaya ke arah yang berbeza, manakala lampu lampu sorot LED ialah lekapan-dilekapkan di permukaan yang boleh dilaraskan untuk memberikan pancaran cahaya yang ketat tepat di tempat anda memerlukannya. Kerana ia membolehkan anda memilih kawasan dan masa untuk menekankannya, ia merupakan pilihan pencahayaan yang sangat serba boleh. Oleh sebab itu, lampu sorot sesuai untuk pencahayaan kerja serta untuk menghasilkan kesan pencahayaan yang canggih di sekitar karya seni atau hiasan dinding lain.

Apakah Perbezaan Utama Antara Lampu Sorot dan Lampu Turun?
Cara mereka dipasang mungkin merupakan perubahan yang paling jelas. Untuk memasang anLampu bawah LED, anda mesti menggerudi lubang di siling yang cukup besar untuk menampung lampu pilihan anda. Berbanding dengan pemasangan lampu sorot, ini menjadikannya lebih sukar dan-memakan masa. Memandangkan lampu sorot dipasang di permukaan (sama ada pada dinding atau siling), potongan boleh menjadi lebih kecil-hanya cukup besar untuk menampung pendawaian.
Ia juga penting untuk diingat bahawa, walaupun lampu bawah LED mungkin memberikan pancaran cahaya yang lebih terang, apabila diletakkan, ia akan sentiasa menghala ke arah yang sama. Sebaliknya, lampu sorot LED boleh ditukar pada bila-bila masa untuk memenuhi keperluan pencahayaan anda.
Mana Lebih Baik, Lampu Sorot atau Lampu Bawah?
Soalan ini tidak mempunyai jawapan yang betul. Kedua-dua kaedah menawarkan faedah, tetapi untuk memilih yang akan menerangi ruang anda dengan secukupnya, adalah penting untuk menimbang dengan teliti beberapa aspek, termasuk kesan yang anda harap dapat hasilkan dan jenis pencahayaan yang paling sesuai dengan keperluan anda.
Lihat tawaran kami sama ada anda sedang mencari mentol lampu LED baharu, lampu bawah LED atau lampu jalur LED, bersama-sama dengan semua yang anda perlukan untuk memasangnya! Pelbagai lampu LED tersedia daripada Marc LED untuk membantu anda menerangi rumah anda dengan harga yang berpatutan dan kurang tenaga.
Soalan Lazim: Adakah Lebih Baik Memasang Lampu Bawah atau Lampu Sorot di Bilik Tidur Saya?
Patutkah Saya Menggunakan Lampu Sorot atau Downlight di Bilik Tidur Saya?
Segala-galanya bergantung pada jenis pencahayaan yang anda ingin adakan di dalam bilik tidur anda. Anda juga boleh memilih untuk menggabungkan kedua-dua pilihan dan menggunakan lampu bawah LED untuk menyediakan cahaya terang untuk pencahayaan ambien umum dan lampu sorot LED atau lebih daripadanya di mana perlu.
Adakah Lampu Sorotan dan Lampu Downlight{0}}Boleh Dipasang Sendiri?
Jika anda yakin dengan kebolehan dan kepakaran anda, anda boleh mencuba pemasangan-ia-sendiri. Walaupun memasang lampu sorot atau lampu bawah mungkin kelihatan tidak begitu sukar, pengendalian elektrik hendaklah sentiasa dilakukan dengan berhati-hati. Kami menasihati anda untuk mengupah juruelektrik untuk mengendalikan pemasangan lampu jika anda tidak pernah melakukannya sebelum ini.
Hubungi sekarang dapatkan diskaun
Berikut ialah maklumat lampu bawah LED:
| kuasa | 20W/25W/30W/36W/40W/48W/60W/72W |
| Suhu Warna(CCT) | RGBW |
| CCT | 3 CCT boleh laras |
| Kecekapan Bercahaya Lampu (lm/w) | 120lm/W |
| Indeks Paparan Warna(Ra) | 80-83Ra atau 95-98Ra |
| Sokong Dimmer | Triac boleh malap atau 0-10V boleh malap |
| bahan | Penutup aluminium+PC |
| Jangka hayat (jam) | 50000 |
| PF | 0.95 |
| Penutup Bingkai | putih |
| Voltan Masukan(V) | 85-265V, 110-240V ATAU 12V DC, 24V DC |
| Pemacu LED | Terpencil dan bebas kelipan |
