Kawalan pencahayaan kini merupakan bahagian penting dalam penternakan ayam moden yang mempengaruhi cara ladang menghasilkan telur. Sebagai alternatif yang lebih baik kepada pencahayaan tradisional,Lampu ternakan ayam LEDmemacu inovasi dan pertumbuhan dalam model pertanian kerana ia boleh mengawal spektrum cahaya dengan tepat dan menjimatkan banyak tenaga.
Spektrum tepat meningkatkan prestasi pengeluaran
Perkara terbaik tentangLampu LED untuk menternak ayamialah ia sangat sesuai dengan cara badan ayam bekerja. Penyelidik telah mendapati bahawa warna cahaya yang berbeza mempunyai kesan yang berbeza terhadap kitaran pertumbuhan ayam. Ayam lebih aktif dan makan lebih banyak apabila terdedah kepada cahaya putih yang sejuk. Sebaliknya, cahaya kuning hangat boleh menenangkan mereka dan menghalang mereka daripada menjadi ganas. Lampu LED profesional untuk menternak ayam boleh menukar suhu warna dan nisbah spektrum antara 3000K dan 6500K, memberikan anak ayam, tempoh pertumbuhan, dan tempoh pembiakan persekitaran cahaya yang terbaik. Kawalan halus ini bukan sahaja membantu ayam membesar dengan sihat, tetapi ia juga meningkatkan bilangan telur yang mereka bertelur sebanyak 5 hingga 10 peratus.
| kuasa | 9W 18W 23W 25W |
| Saiz | 60CM 120CM 150CM |
| Suhu Warna(CCT) | 2600-2800K, 3900-4200K |
| Kecekapan Bercahaya(LM/W) | 120LM/W 140LM/W 160LM/W |
| Indeks Paparan Warna(Ra) | >90 |
| PF | >0.90 |
| Sudut rasuk | 180 darjah |
| Kalis air | IP65 IP67 |
| bahan | Badan Aluminium+ penutup PC |
| Voltan Masukan(V) | Triac boleh malap 220V AC atau 110V AC, 0-10V Boleh Malap AC85-265V |
| Jangka hayat (jam) | 50000 |
| Waranti | 5 tahun |
| Cip yang dipimpin | Epistar 2835 |
| Ciri | bebas kelipan |
Ekonomi tinggi, menjimatkan tenaga dan boleh dipercayai serta-tahan lama
Sistem pencahayaan kemudahan pembiakan perlu sangat stabil dari semasa ke semasa dan menggunakan tenaga yang sangat sedikit.Lampu penternakan ayam LEDboleh menghasilkan lebih daripada 130 lumen cahaya setiap watt, yang bermaksud mereka menggunakan tenaga 70% kurang daripada lampu pijar biasa. Ia boleh digunakan secara berterusan selama lebih daripada lima tahun tanpa perlu diganti, bermakna ia boleh bertahan sehingga 50,000 jam tanpa perlu diganti. Ini menjimatkan banyak wang untuk kos penyelenggaraan dan kerja. Perumahan lampu diperbuat daripada bahan yang tahan terhadap habuk dan kakisan. Ia mempunyai penarafan IP65, yang bermaksud bahawa ia boleh menahan dengan berkesan habuk, kelembapan dan kakisan ammonia dalam kemudahan pembiakan. Reka bentuk voltan{10}luas memastikan operasi stabil walaupun di tempat yang mempunyai voltan tidak stabil, memberikan jaminan selamat untuk pembiakan secara besar-besaran.
Melaksanakan rancangan pencahayaan saintifik
Untuk mengendalikan pencahayaan dengan baik untuk pembiakan, anda memerlukan rancangan-difikirkan{1}}dengan baik untuk cara melaksanakannya. Sebaik-baiknya gunakan sistem pencahayaan yang beransur-ansur menjadi lebih terang dan gelap untuk meniru proses semula jadi matahari terbit dan terbenam. Dengan cara ini, anda boleh mengelakkan ayam daripada tertekan dengan perubahan cepat dalam pencahayaan. Tetapkan panjang pencahayaan berdasarkan peringkat pertumbuhan ayam: tempoh induk memerlukan pencahayaan yang lebih lama, dan tempoh pertumbuhan harus dikendalikan dengan betul untuk mengelakkan ayam mencapai usia dewasa terlalu cepat. Memastikan ayam di setiap aras rangka sangkar boleh mendapat cahaya yang mencukupi, lampu hendaklah sama rata antara 15 dan 30 lux bagi setiap meter persegi. Menyediakan ketinggian dan jarak lampu dengan cara yang masuk akal adalah bahagian penting dalam mendapatkan pencahayaan yang sekata.
TheLampu menaikkan ayam-LEDmenggunakan teknologi canggih-untuk menukar pencahayaan biasa kepada alat yang tepat untuk mengawal persekitaran. Memandangkan sistem kawalan pintar telah tersedia, pengurusan pencahayaan berfungsi dengan perkara seperti suhu, kelembapan dan pengudaraan untuk menjadikan sistem pengeluaran yang lebih cekap untuk penternakan ayam moden.
Untuk butiran lanjut tentang tawaran kami, sila hubungi kami dibwzm18@ledbenweilighting.com.


