1. Banyak persamaan
Bot, kereta dan peranti lain semuanya menggunakan sistem elektrik 12V. Ini menunjukkan bahawa anda tidak perlu menyediakan transformer tambahan untuk mengubah suai voltan kendalian lampu bawah air LED 12V; sebaliknya, anda boleh menggunakan beberapa bateri biasa dan sistem kuasa dalam kehidupan seharian.
2. Boleh dipercayai
Lampu kolam LED 12V sangat selamat. Tidak akan berlaku sebarang pembakaran atau letupan dalam sistem litar 12V/24V, walaupun isu litar pintas berlaku. Dalam kes kemalangan kebocoran, voltan 12V akan menjadi lebih mencabar untuk menembusi tisu manusia kerana badan manusia itu sendiri mengandungi rintangan. Akibatnya, walaupun 24V berada di bawah voltan selamat 36V, sesetengah individu masih menyukai lampu bawah air LED 12V.
3. Operasi yang lebih mudah
Memandangkan 12V ialah voltan bekalan kuasa yang tipikal dan selamat untuk sistem kuasa, ramai individu mempunyai pengalaman praktikal dengan prosedur pemasangan dan penggantian. Peralatan yang diperlukan untuk bangunan itu agak biasa dan terdapat di banyak rumah. Ia juga mudah untuk mendapatkannya daripada peruncit.
4. Undi popular
Anda bebas memilih LED 12V jika rakan dan jiran anda melakukannya. Mengikut majoriti selalunya merupakan tindakan terbaik kerana ia membolehkan anda mendapatkan nasihat mereka tentang pembelian, pemasangan dan penggunaan.

| Kuasa | 12W 18W 24W |
| voltan terkadar | DC12V/DC24V |
| bahan | UV ABS |
| warna terang | Kuning/putih/RGB/RGB |
| pemasangan | tertanam |
| Ra. | 80 |
| Diameter lubang | Ф290*70mm |
| Waranti | 2 tahun |
